Dachy fotowoltaiczne

panele słoneczne zintegrowane z pokryciem dachowym

Metalowe dachy solarne - fotowoltaika zintegrowana z pokryciem dachowym.

Dla budownictwa jednorodzinnego zalecamy realizację innowacyjnych dachów solarnych, w których panele fotowoltaiczne są zintegrowane z blachą pokrycia dachowego, przez co są niewidoczne, w przeciwieństwie do tradycyjnych paneli słonecznych montowanych na gotowym dachu. Dachy posiadające zintegrowane panele słoneczne przynoszą znaczne korzyści finansowe poprzez wykorzystanie ekologicznego źródła energii do zasilania budynku. Wyposażając dom w dach solarny można również zrezygnować z uciążliwej i technologicznie niekomfortowej instalacji gazowej. Wtedy fotowoltaiczny dach staje się źródłem produkcji ciepła dla całego obiektu. Estetyka dachów z panelami słonecznymi pozostaje w pełnej zgodzie ze współczesnym minimalistycznym trendem wzorniczym.

Ze względu na konieczność dopasowania dachu solarnego do konkretnej lokalizacji, zastosowanie tego typu fotowoltaiki wymaga indywidualnego projektu dla domów jednorodzinnych i obiektów komercyjnych. Obecnie współpracujemy z wyłącznym dystrybutorem paneli słonecznych zintegrowanych z pokryciem dachowym w Polsce. Dysponuje on profesjonalną wiedzą i udziela konsultacji zarówno dla indywidualnych jak i komercyjnych odbiorców.

Dachy fotowoltaiczne, w przeciwieństwie do paneli solarnych montowanych na gotowym już dachu, nie wymagają uciążliwych konserwacji ani ingerencji w poszycie dachowe, co powoduje większe ryzyko uszkodzeń i szybszego zużycia. Technologia pokryć dachowych blachą fotowoltaiczną dedykowana jest szczególnie dla obiektów nowo projektowanych lub pokryć dachowych przeznaczonych do wymiany.

Dachy fotowoltaiczne to inwestycja, której koszty w krótkim czasie użytkowania obiektu zwracają się. Jako ekologiczne źródło energii podlegają dofinansowaniu. Dachy słoneczne obniżają rachunki za energię elektryczna i dają możliwość jej odsprzedaży do sieci energetycznej.Automatyczne żaluzje przeciwsłoneczne

panele słoneczne zintegrowane z pokryciem dachowym

Zastosowanie automatycznych ruchomych żaluzji przeciwsłonecznych w budynku usługowym

Projekt budynku dla potrzeb sieci fitness w Warszawie. Dwie kondygnacje nadziemne sal do ćwiczeń fitness w pełnym zakresie wraz z zapleczami sanitarnymi i parkingiem podziemnym. Powierzchnia użytkowa 1600 m2.

Przykład architektury z zastosowaniem ruchomych żaluzji przeciwsłonecznych automatycznie podążających za kierunkiem ruchu słońca. Pełne wykorzystanie współczesnych technologii budynku inteligentnego do uzyskania znacznych oszczędności energii poprzez aktywną izolację termiczną szklanej fasady w najgorętszych okresach roku.

panele słoneczne zintegrowane z pokryciem dachowym


Stropy CUBIX SD

CUBIX SD - Suchy strop stalowo-drewniany to strop o konstrukcji nośnej wykonanej ze stali z wypełnieniem drewnem w formie kasetonów o specjalnym kształcie. Posiada kilka właściwości sprawiających, że jego charakter jest absolutnie wyjątkowy i nie porównywalny z innymi systemami dostępnymi na rynku budowlanym.

Stworzyliśmy nowy wymiar technologiczny - przede wszystkim z myślą o budownictwie jednorodzinnym wszelkiego typu , jednak z możliwością zastosowania również w obiektach budowlanych mało i średniogabarytowych jak pawilony handlowe, magazyny, obiekty zabytkowe czy budownictwo rolnicze.


  Cechy stropu stalowo-drewnianego wyróżniające go spośród innych rozwiązań tego przeznaczenia to:
 • - niska cena zakupu i transportu
 • - mała grubość stropu
 • - suchy montaż
 • - mały ciężar stropu
 • - możliwość prowadzenia instalacji wewnątrz stropu
 • - duża izolacyjność akustyczna
 • - duża izolacyjność cieplna
 • - brak konieczności tynkowania
 • - duża wytrzymałość na obciążenia
 • - niezwykle łatwy montaż nie wymagający użycia maszyn budowlanych
 • - możliwość wykonania dodatkowej kondygnacji (antresoli, galerii) w istniejącym eksploatowanym obiekcie, bez ingerencji w jego konstrukcję

NISKA CENA
- do samodzielnego montażu
cena wykonania 1 m2 samego stropu o rozpiętości do 6m zaczyna się od 220 PLN netto w wersji do samodzielnego montażu. Wynika ona również z niższych niż dla stropów tradycyjnych kosztów transportu i czasu załadunku. Specjalistyczny transport ograniczony jest bowiem wyłącznie do dostarczenia na plac budowy belek konstrukcyjnych, których ciężar nie przekracza 22 kG/mb. Pozostałe elementy zestawu transportować można lekkim transportem osobowym.

- z montażem specjalistycznym
Strop w wariancie wykonanym przez nas „na gotowo” - to w zależności od rozpiętości cena od 290 PLN za 1 m2.

MAŁA GRUBOŚĆ
w zależności od rozpiętości grubość stropu wykończonego od spodu płytą G-K, od góry warstwą pod wykończenia podłogowe (parkiet, panele, ceramika, wykładzina) wynosi 24 cm. Przy rozpiętościach mniejszych niż 6m w osiach ścian konstrukcyjnych, całkowita grubość stropu może wynosić 20 cm.

SUCHY MONTAŻ
Strop stalowo – drewniany w przypadkach zastosowania w obiektach istniejących nie wymaga montażu z użyciem mokrych technik budowlanych. Tego typu technologia, oparta na systemowych kotwach stalowych wstrzeliwanych w elementy konstrukcyjne, okazuje się szczególnie przydatna w obiektach istniejących. W miejscach gdzie trzeba wykonać dodatkową kondygnację np. antresolę lub galerię czy pomost każdy wykonawca budowlany bez użycia zbrojeń, zapraw, betonu i bez użycia maszyn budowlanych może zmontować strop w kilka dni korzystając z naszych łączników systemowych.

MAŁY CIĘŻAR STROPU
Poprzez kasetonowa konstrukcję , ciężar stropu (190 kG/m2) jest o połowę niższy od tradycyjnych stropów gęstożebrowych czy prefabrykowanych. Daje to ogromne możliwości montażu stropów stalowo– drewnianych w obiektach o delikatnej konstrukcji oraz w obiektach zabytkowych, gdzie istniejącego obiektu nie można nadmiernie obciążać. Stosuje się go więc idealnie w starych modernizowanych kamienicach, wymagających wtórnego podziało lub wymiany istniejących zdegradowanych konstrukcji stropowych.

MOŻLIWOŚĆ PROWADZENIA INSTALACJI WEWNĄTRZ STROPU
Konstrukcja kasetonowa umożliwia prowadzenie instalacji technologicznych we wszystkich kierunkach wewnątrz stropu, z możliwością dostępu do nich w wybranych, wcześniej zdefiniowanych miejscach. Można zatem monitorować magistrale instalacyjne zawsze do średnicy 30 mm lub do większych średnic ( 50 mm i więcej) na specjalne życzenie. Układanie ciągów instalacyjnych wykonuje się od góry stropu, co pozwala uniknąć uciążliwości pracy przy montażu sufitowym.

DUŻA IZOLACYJNOŚĆ AKUSTYCZNA
Poprzez zastosowanie wełny mineralnej jako wypełnienia stropu, posiada on ogromne właściwości tłumiące o oporze akustycznym rzędu 35dB. Nadaje się zatem znakomicie jako pozioma przegroda akustyczna, oddzielająca garaże, warsztaty, pracownie od części mieszkalnej w domach jednorodzinnych, pawilonach handlowych, zabytkach.

DUŻA IZOLACYJNOŚĆ CIEPLNA
Zastosowanie wypełnienia z 15 cm wełny mineralnej izolacyjność cieplna stropu stalowo-drewnianego wynosi U = 0,22. Jest to zatem najcieplejszy występujący na rynku strop międzykondygnacyjny (izolacyjność może być zwiększona na życzenie klienta) – co ma szczególne znaczenie przy użyciu go jako stropu nad garażem lub warsztatem, gdyż nie wymaga dodatkowego ocieplenia i wyciszenia.

BRAK KONIECZNOŚCI TYNKOWANIA
Ponieważ warstwą wykończeniową od dołu stropu jest płyta G-K grub. 9 mm, pełni ona rolę ostatecznego wykończenia sufitu pomieszczenia pod stropowego. Jest to atut estetyczny, finansowy (bo stropu od dołu nie tynkujemy) i jednocześnie pozwala na lokalizację instalacyjnych otworów rewizyjnych, dedykowanych technologii sufitów podwieszanych lub wykonanych według indywidualnych potrzeb użytkownika.

DUŻA WYTRZYMAŁOŚĆ NA OBCIĄŻENIA
Ze względu na dużą sztywność konstrukcji podyktowaną zastosowanymi materiałami, a także mały ciężar struktury, strop stalowo-drewniany może być obciążany do 3,5 kN/m2 przy rozpiętościach do 6 m, co daje bardzo wysokie parametry użytkowe – szczególnie przy rozkładzie obciążeń na cały układu statyczny obiektu. To oznacza , że aby osiągnąć taki wynik stropy tradycyjne musiałyby obciążyć konstrukcję budynku (głownie ściany i stopy fundamentowe) nieporównywalnie bardziej niż strop stalowo-drewniany.

NIEZWYKLE ŁATWY MONTAŻ
Strop jest sprzedawany w wersji do samodzielnego montażu, nie wymagającego poważniejszych umiejętności budowlanych poza przeszkoleniem BHP. Taki montaż może wykonać 2-3 pracowników budowlanych, bez użycia specjalistycznych maszyn budowlanych, w ciągu kilku dni roboczych ( do ułożenia powierzchni ok. 40 m2 stropu). Zalecamy jednak korzystanie z naszych usług montażowych, które realizujemy po wykonaniu dokumentacji do konkretnego obiektu i przygotowaniu elementów. Na wykonanie stropu wraz z montażem udzielamy ustawowej gwarancji i rękojmi.

MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA DODATKOWEJ KONDYGNACJI W ISTNIEJĄCYM OBIEKCIE
Strop stalowo drewniany jest wybitnie dedykowany do wykonania dodatkowej kondygnacji jak antresola, galeria, pomost w istniejącym obiekcie budowlanym . Prostota jego montażu, a także mała emisja pyłu, kurzu, odpadów i innych zanieczyszczeń towarzyszących realizacji stropów w istniejących obiektach budowlanych, stawia go na czele przegród stropowych obecnych na rynku budowlanym. Ze względu na sposób wykonywania otworów dla klatek schodowych, ich montażu poprzez systemowe łączniki będące elementem naszej nowatorskiej technologii – strop stalowo drewniany jawi się jako proste, ekologiczne i nie mające konkurencji cenowej na rynku rozwiązanie systemowe, o wysokiej jakości i znakomitych walorach użytkowych.

suche stropy stalowo drewnianesuche stropy stalowo drewnianesuche stropy stalowo drewniane


ZEBRA ART STUDIO SP. Z O.O.

biuro architektoniczne | projektowanie budynków i wnętrz

ul. Kasprowicza 119 lok. 19
01-949 Warszawa
Bielany | Młociny

22 400 12 33
biuro@zebraart.pl

Kontakt z klientami:
arch. Grzegorz Orszulak,
605 322 314
arch. Mariusz Płócienniczak
605 322 312