Dachy fotowoltaiczne

panele słoneczne zintegrowane z pokryciem dachowym

Metalowe dachy solarne - fotowoltaika zintegrowana z pokryciem dachowym.

Dla budownictwa jednorodzinnego zalecamy realizację innowacyjnych dachów solarnych, w których panele fotowoltaiczne są zintegrowane z blachą pokrycia dachowego, przez co są niewidoczne, w przeciwieństwie do tradycyjnych paneli słonecznych montowanych na gotowym dachu. Dachy posiadające zintegrowane panele słoneczne przynoszą znaczne korzyści finansowe poprzez wykorzystanie ekologicznego źródła energii do zasilania budynku. Wyposażając dom w dach solarny można również zrezygnować z uciążliwej i technologicznie niekomfortowej instalacji gazowej. Wtedy fotowoltaiczny dach staje się źródłem produkcji ciepła dla całego obiektu. Estetyka dachów z panelami słonecznymi pozostaje w pełnej zgodzie ze współczesnym minimalistycznym trendem wzorniczym.

Ze względu na konieczność dopasowania dachu solarnego do konkretnej lokalizacji, zastosowanie tego typu fotowoltaiki wymaga indywidualnego projektu dla domów jednorodzinnych i obiektów komercyjnych. Obecnie współpracujemy z wyłącznym dystrybutorem paneli słonecznych zintegrowanych z pokryciem dachowym w Polsce. Dysponuje on profesjonalną wiedzą i udziela konsultacji zarówno dla indywidualnych jak i komercyjnych odbiorców.

Dachy fotowoltaiczne, w przeciwieństwie do paneli solarnych montowanych na gotowym już dachu, nie wymagają uciążliwych konserwacji ani ingerencji w poszycie dachowe, co powoduje większe ryzyko uszkodzeń i szybszego zużycia. Technologia pokryć dachowych blachą fotowoltaiczną dedykowana jest szczególnie dla obiektów nowo projektowanych lub pokryć dachowych przeznaczonych do wymiany.

Dachy fotowoltaiczne to inwestycja, której koszty w krótkim czasie użytkowania obiektu zwracają się. Jako ekologiczne źródło energii podlegają dofinansowaniu. Dachy słoneczne obniżają rachunki za energię elektryczna i dają możliwość jej odsprzedaży do sieci energetycznej.Automatyczne żaluzje przeciwsłoneczne

panele słoneczne zintegrowane z pokryciem dachowym

Zastosowanie automatycznych ruchomych żaluzji przeciwsłonecznych w budynku usługowym

Projekt budynku dla potrzeb sieci fitness w Warszawie. Dwie kondygnacje nadziemne sal do ćwiczeń fitness w pełnym zakresie wraz z zapleczami sanitarnymi i parkingiem podziemnym. Powierzchnia użytkowa 1600 m2.

Przykład architektury z zastosowaniem ruchomych żaluzji przeciwsłonecznych automatycznie podążających za kierunkiem ruchu słońca. Pełne wykorzystanie współczesnych technologii budynku inteligentnego do uzyskania znacznych oszczędności energii poprzez aktywną izolację termiczną szklanej fasady w najgorętszych okresach roku.

panele słoneczne zintegrowane z pokryciem dachowym


ZEBRA ART STUDIO SP. Z O.O.

biuro architektoniczne | projektowanie budynków i wnętrz

ul. Kasprowicza 119 lok. 19
01-949 Warszawa
Bielany | Młociny

22 400 12 33
biuro@zebraart.pl

Kontakt z klientami:
arch. Grzegorz Orszulak,
605 322 314
arch. Mariusz Płócienniczak
605 322 312